У Х В А Л А
Загальних звітно-виборчих зборів
ВГО «Академія наук вищої освіти України»
від 25 листопада 2017 року
м.Київ
Загальні звітно-виборчі збори АН ВО України констатують, що у звітному 2017 році Академія працювала в складних суспільно-політичних і економічних умовах.
На жаль, цього важкого, проте і ювілейного року 25-ліття Академії АН ВШ України та 10-ліття нашої Академії відійшов у засвіти Президент-засновник АН ВО України академік Микола Іванович Дубина, пам’ять про якого ми назавжди збережемо у своїх серцях.
Глибоко усвідомлюючи свою відповідальність за долю Батьківщини, збереження її суверенності й соборності, за наближення їй гідного європейського майбутнього та на підставі заслуховування й обговорення доповідей виконувача обов’язків Президента Академії й членів Президії АН ВО України, Загальні звітно-виборчі збори Академії ухвалюють
1. Оцінити діяльність Президії Академії та її апарату у 2017 році на «задовільно».
2. Затвердити:
2.1 результати виборів нових дійсних членів Академії (додаток 1);
2.2 список академіків-секретарів, їх заступників та учених секретарів Відділень (додаток 2);
2.3 протокол конкурсу на найкращу наукову працю (додаток 3).
3. Докласти усі зусилля для надання Академії статусу Національної.
4. Схвалити організаційно-правові заходи, здійснені Президією впродовж 2017 року, спрямовані на збереження стабільності діяльності Академії й активізації роботи її відділень та наукових центрів.
5. Доручити академікам-секретарям Відділень, їх заступникам упродовж року організовувати та проводити науково-практичні конференції, круглі столи, наукові читання, семінари тощо, присвячені національно-патріотичному вихованню громадян України, багатству української мови та її здатності обслуговувати всі сфери життєдіяльності держави і суспільства.
6. Запропонувати усім державним інституціям активізувати системне й планове будівництво України як європейської країни.
7. Звернути увагу державних інституцій усіх рівнів, середніх і вищих навчальних закладів, наукових установ України тощо на неухильне дотримання у практичній діяльності 10-ї статті Конституції України та роз'яснень Вищого Конституційного суду України щодо державного статусу української мови.
8. Дійсним членам Академії повсякчас пропагувати українську національну й державницьку ідеї, ідеал соборності всіх земель, давати відсіч антиукраїнським акціям і провокативним висловлюванням, мобілізувати громадську думку на захист Батьківщини, національної духовності та культури.
9. Продовжити участь учених Академії в організації та проведенні Міжнародних мовних конкурсів імені Тараса Шевченка, Петра Яцика тощо, визначенні їх переможців у всіх номінаціях та нагородженні.
10. Запропонувати керівництву освітянської галузі проведення науковцями Академії громадської фахової експертизи підручників для шкіл і ВНЗ України останніх років видання з оприлюдненням її результатів на шпальтах періодичних видань.
11. Зміцнювати науково-творчі зв’язки та співпрацю Академії з вітчизняними і зарубіжними науковими установами й вищими навчальними закладами задля обміну науковим і педагогічним досвідом, реалізації спільних науково-дослідних проектів, конференцій і форумів, використовуючи для цього досвід та контакти зарубіжних членів Академії.
12. Оприлюднити позицію Академії з питань змін у порядку присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань, початків функціонування інституту докторів філософії, виступивши з оцінкою нововведень і ситуації в державі щодо атестації наукових кадрів.
13. Академія пропонує створити при Президентові України Інформаційну раду за участю фахівців інформаційної сфери та вчених задля нормалізації стану українського національного інформаційного простору, протидії маніпуляціям свідомістю громадян України та суспільною думкою; домагатися запровадження у ВНЗ спецкурсу («Ведення контрпропаганди й інформаційних війн»).
14. Звернутися до Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо включення провідних фахівців та вчених Академії до складу експертних груп та експертної комісії МОН України з державної атестації наукових установ.
15. Академікам-секретарям і Секретаріатові Академії до 20 січня 2018 року сформувати річний графік проведення наукових конференцій, з'їздів та нарад.
16. Організувати і провести у 2018 році виїзні засідання Президії в обласних центрах України, а також Міжнародний форум (конгрес), присвячений науковій спадщині першого президента АН ВО України академіка Дубини Миколи Івановича.
17. До 1 лютого 2018 р. Президії Академії розробити план конкретних заходів, що випливають зі звітних доповідей та Ухвали Загальних звітно-виборчих зборів, затвердити його на найближчому засіданні Президії та прийняти до виконання.
18. Продовжити роботу над створенням і розвитком в Академії наукових центрів та інститутів, зокрема Інституту україністики, Інституту християнської духовності. Вдосконалювати форми контролю Президії за діяльністю наукових центрів і регіональних відділень. Надавати організаційну допомогу Раді молодих учених.
19. Сектору зв’язків зі ЗМІ та громадcькістю, Відділенню масової комунікації і відповідальним за роботу веб-сайту Академії, а також усім її дійсним членам зосередити зусилля на найповнішому висвітленні результатів наукової, навчальної та організаційної діяльності у мережі Інтернет.
20. Зобов’язати Президію та керівництво відділень Академії розробити на основі Ухвали Загальних звітно-виборчих зборів та конкретних пропозицій учасників детальний календарний план роботи на 2018 рік, а також Стратегію розвитку АН ВО України на 2018-2022 рр.
Список новообраних академіків
ВГО «Академія наук вищої освіти України»
у 2017 році
Абдряхімова Ціра Борисівна
Алєксєєв Ігор Валентинович
Бабінець Лілія Степанівна
Барінова Марія Едуардівна
Бикова Тетяна Валеріївна
Бондарчук Марія Костянтинівна
Брошков Михайло Михайлович
Вельчинська Олена Василівна
Венгер Олена Петрівна
Виговська Оксана Валентинівна
Гаркавий Сергій Іванович
Георгіянц Вікторія Акопівна
Гічун В’ячеслав Сафронович
Гладух Євгеній Володимирович
Гнатишин Микола Стефанович
Гончар Ольга Іванівна
Гончаренко Ігор Володимирович
Горицький Віктор Матвійович
Гурей Ігор Володимирович
Даценко Людмила Миколаївна
Дефорж Ганна Володимирівна
Доан Світлана Іванівна
Древіцька Оксана Остапівна
Дробот Ольгу Вячеславівну
Дробуш Ірина Вікторівна
Жихор Олена Борисівна
Зеленська Олена Піменівна
Йозеф Іллек
Калмикова Лариса Олександрівна
Кисличенко Вікторія Сергіївна
Кіосєва Олена Вікторівна
Кондратьєва Ірина Владиславівна
Кривопишина Олена Анатоліївна
Крилов Денис Валерійович
Кучин Юрій Леонідович
Лавров Євгеній Анатолійович
Литвин Сергій Харитонович
Ляхоцька Лариса Леонідівна
Марцеляк Олег Володимирович
Мельник Володимир Степанович
Михальчук Наталія Олександрівна
Мостова Ольга Петрівна
Назарук Микола Миколайович
Наливайко Лариса Романівна
Ніженковська Ірина Володимирівна
Пінчук Ірина Яківна
Поліщук Галина Євгеніївна
Полторецький Сергій Петрович
Полшкова Світлана Геннадіївна
Пузік Сергій Олексійович
Сергейчук Олег Васильович
Січкаренко Галина Геннадіївна
Стець Микола Мирославович
Ткаченко Вікторія Іванівна
Ткачишин Володимир Степанович
Фатхутдінова Олена Василівна
Хоміна Вероніка Ярославівна
Царик Любомир Петрович
Чопей Іван Васильович
Шапринський Володимир Олександрович
Шевченко Тетяна Миколаївна
Шекера Олег Григорович
Шостя Анатолій Михайлович
Якуб Едвард Ніцпонь
Ян Бурек
Список новообраних членів-кореспондентів
ВГО «Академія наук вищої освіти України» у 2017 році
Біланюк Володимир Іванович
Бухкало Світлана Іванівна
Грицай Ірина Олегівна
Жукова Людмила Петрівна
Зборовський Олександр Михайлович
Когутницький Валерій Валерійович
Кобан Ольга Геннадіївна
Котенко Микола Віталійович
Мазяр Валерій Михайлович
Набочук Олександр Юрійович
Ніколайчук Галина Іванівна
Опанасенко Володимир Федорович
З А Т В Е Р Д Ж Е Н О
Загальними звітно-виборчими зборами
ВГО «Академія наук вищої освіти України»
від 25.11.2017 р., протокол № 1