Директор – академік Жежеленко Ігор Володимирович
Адреса: 87500, м. Маріуполь, пр-т Металургів, 29, кв. 36;
Тел.: д. (0629) 34-55-28, сл. 33-21-08; факс: 34-31-27.
Постановою Президії Академії наук вищої школи України при Приазовському державному технічному університеті створено Приазовське регіональне відділення «Енергоресурсозбереження», зареєстроване Управлінням юстиції в Донецькій області 5 березня 1996 року. Керівником регіонального відділення був затверджений ректор ПДТУ академік АН ВШУ І.В. Жежеленко.
До складу відділення входять п’ять академіків, одинадцять професорів, докторів технічних наук. Всього у відділенні працює двадцять науковців.
З метою ефективної взаємодії у науковій і навчальній діяльності ПДТУ і ПРО АН вищої школи України «Енергоресурсозбереження» 22 травня 1996 року на базі відділення був створений Інститут енергоресурсозбереження Академії наук вищої школи України при ПДТУ.
За період існування Інститутом проведені п’ять науково-практичних конференцій, у тому числі три – міжнародні, 15 наукових семінарів, надана методична допомога у питаннях енергоресурсозбереження підприємствам Приазовського регіону.
У рамках навчання молоді м. Маріуполя і прилягаючих районів підготовлено до вступу в ПДТУ більше 650 випускників шкіл, ліцеїв.
Спільно з консорціумом «Євроімпреза» (Італія) та Інститутом транспорту і логістики ПДТУ в 1999-2000 роках були проведені науково-дослідні роботи з передпроектних розробок і складання плану будівництва (ескізний проект) «Інтерпорту «Маріуполь».
Результати цієї роботи були представлені на міжнародній виставці «Транспорт+Логістика’99», яка проходила у Києві.
За заслуги в ефективній роботі очолюваного закладу і активній пропаганді енерго– і ресурсозберігаючих технологій Академія наук вищої школи України відзначила керівника Інституту академіка І.В. Жежеленка нагородою Святого Володимира.
Основні напрямки наукової діяльності Інституту:
– наукові передумови та технічне забезпечення ефективного використання електроенергії у промисловості;
– дослідження проблем якості електроенергії;
– екологічно чисті джерела енергії;
– проблеми екології Азовського моря та Приазов’я;
– пропаганда розвитку енерго– та ресурсозберігаючих технологій у Приазов’ї.
Одним із головних завдань Інституту є інтеграція наукових досягнень у галузі електроенергетики і, зокрема, енергозбереження у навчальний процес.